Mladá Boleslav letos začne stavět stezku pro pěší a cyklisty z Chrástu do Bezděčína

 Mladá Boleslav letos začne stavět stezku pro pěší a cyklisty z Chrástu do Bezděčína

Foto: Ilustrační

Mladá Boleslav letos začne s budováním stezky pro pěší a cyklisty, která propojí části Bezděčín a Chrást. Náklady včetně dokumentace jsou 25 milionů korun. Začít by se mohlo také se stavbou veřejného výtahu na vyhlídce u Čedoku a budováním navazující stezky pro pěší a cyklisty za 22 milionů korun. Novinářům to řekl primátor Raduan Nwelati.

Reklama

Přípravné práce stavby zhruba kilometrového cyklochodníku mezi městskými částmi komplikoval zejména výkup pozemků. Podle dřívějšího vyjádření města měly pozemky přes 40 vlastníků. „Pozemky jsou vyřešené, stavební povolení je vydané, mělo by se to tedy realizovat v letošním roce,“ řekl Nwelati. Po dokončení chce město navázat opravou sousední silnice.

Zakázku na stavbu veřejného výtahu na vyhlídce u Čedoku a navazující stezku pro pěší a cyklisty magistrát loni vyhlašoval dvakrát. Nabídky ale cenou výrazně převyšovaly maximální hodnotu zakázky. Město proto projekt nechalo přepracovat, původní šikmou variantu výtahu nahradila kolmá. „Vypadá to, že cena by se měla výrazně snížit a vejdeme se do částek, které jsme původně předpokládali,“ řekl Nwelati. Stezka má propojit ulici T. G. Masaryka s lesoparkem Štěpánka.

V Mladé Boleslavi je aktuálně přes 20 kilometrů cyklostezek, na vybudování řady z nich město využilo evropské dotace. Od loňska cyklistům slouží například nábřežní cyklostezka na Krásné Louce, jejíž součástí je i lávka pro pěší a cyklisty přes řeku Jizeru vedle železničního mostu.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This