Chytré řízení dopravy se má letos v Mladé Boleslavi rozšířit na další křižovatky

 Chytré řízení dopravy se má letos v Mladé Boleslavi rozšířit na další křižovatky

Foto: Ilustrační / mladaboleslav.cz

Mladá Boleslav chce letos pokračovat se zaváděním systému chytré dopravy v dalších částech města. Systém, který má zlepšovat plynulost a bezpečnost provozu, dosud funguje zhruba ve dvou třetinách města. Na druhou etapu má město v rozpočtu připraveno 101 milionů korun, jde o jednu z největších letošních investic. Magistrát počítá s využitím evropských dotací. Nyní připravuje výběrové řízení na dodavatele, řekl dnes novinářům primátor Raduan Nwelati.

Reklama

Se zaváděním telematiky začalo město v roce 2022, na inteligentní systém řízení dopravy nechalo přeměnit přes dvě desítky křižovatek. Loni v květnu skončil testovací provoz první části. „Nyní je to dodělání některých křižovatek, které nebyly hotové, dodělání signalizace pro pěší a nevidomé, což rovněž nebylo součástí první části, a zdokonalení dispečinku,“ řekl Nwelati.

Systém podle něj zvyšuje plynulost provozu a usnadňuje i údržbu křižovatek. Nedokáže ale zabránit například kolonám ve špičce. „Když končí Škodovka, kapacita komunikací není taková, aby tady nevznikaly kolony,“ doplnil Nwelati.

Rozpočet Mladé Boleslavi pro letošní rok schválili zastupitelé v pondělí. Výdaje mají činit 1,965 miliardy korun, na investice má jít 701 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This