Mladá Boleslav omezí vánoční osvětlení. Adventní trhy zůstanou beze změn

 Mladá Boleslav omezí vánoční osvětlení. Adventní trhy zůstanou beze změn

Foto: Renata Zemanová

Mladá Boleslav zkrátí dobu, po kterou bude ve městě svítit vánoční osvětlení. První adventní neděli se s vánočním stromem na Staroměstském náměstí rozsvítí pouze historické centrum a některé části města. Zbývající osvětlení město spustí zřejmě 14 dní před Vánoci a ponechá pouze do konce roku. Adventní trhy na Výstavišti proběhnou beze změn, řekl dnes novinářům primátor Raduan Nwelati.

Reklama

„Domluvili jsme se na radě, že to bude kompromis,“ řekl Nwelati. S vánočním stromem se rozsvítí například Českobratrské náměstí, okolí divadla, Výstaviště a náměstí Míru. Částka za energie na vánoční osvětlení je podle primátora v řádech desetitisíců a ceny má město zafixované do konce roku. „Chtěli jsme jako město být solidární v období, kdy si všichni z nás uvědomují, že je potřeba šetřit energiemi. I tak věřím, že si lidé v Mladé Boleslavi vánoční atmosféru města náležitě užijí,“ dodal Nwelati.

Co se naopak pro letošní rok nemění, je podoba a rozsah adventních trhů v parku na Výstavišti. Připraveny budou opět stánky s vánočním zbožím a občerstvením, kulturní program a zážitkové atrakce pro děti. Vstupné na atrakce vyjde na 20 korun.

Foto: Renata Zemanová

Trhy potrvají od první adventní neděle do konce roku. V minulých letech město prodalo vstupenky zhruba za 700.000 až 800.000 korun. V roce 2020 adventní trhy kvůli pandemickým omezením nebyly, loni je město pod názvem Novoroční trhy otevřelo až na konci prosince.

Zdroj: ČTK, mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This