Zimní stadion v Mladé Boleslavi instaluje nové mantinely. Město chystá i větší úpravy

 Zimní stadion v Mladé Boleslavi instaluje nové mantinely. Město chystá i větší úpravy

Foto: BK Mladá Boleslav

Na zimním stadionu v Mladé Boleslavi vyměňují mantinely u ledové plochy v hlavní hale. Nové takzvané flexi mantinely jsou podmínkou pro další účast hokejového klubu BK Mladá Boleslav v extraligové soutěži. Dotaci ve výši 5,8 milionu korun bez DPH na pořízení nových mantinelů s ochrannými sítěmi dnes schválili mladoboleslavští zastupitelé. Zimní stadion provozuje Městská společnost sportovní a rekreační areály.

Reklama

Mantinely jsou jednou z licenčních podmínek, jsou bezpečnější a při nárazu odpruží,“ řekl ředitel Městské společnosti sportovní a rekreační areály Ondřej Rameš. Měly by být podle něj dokončené do 22. listopadu.

Město do budoucna počítá i s další rekonstrukcí stadionu. „Půjde o navýšení divácké kapacity, rozšíření tribun a změnu dispozic ve velké hale,“ řekl Rameš. Zastupitelé dnes schválili také dotaci na pořízení studie stavby. „Měla by být hotová do konce roku, z ní vyplyne i požadavek na rozpočet a podle toho se rozhodne, zda se to bude realizovat po menších částech, nebo najednou,“ doplnil.

Součástí mladoboleslavského zimního stadionu jsou dvě kryté ledové plochy. Velká hala zhruba pro 4200 diváků podstoupila větší rekonstrukci v letech 2007 a 2008. Menší hala slouží pro tréninky nebo zápasy dorostenecké extraligy. Město každoročně investuje do menších oprav. Stadion je sídlem hokejového klubu BK Mladá Boleslav.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This