Muž na nádraží v Mladé Boleslavi děsil cestující plastovou atrapou pistole

 Muž na nádraží v Mladé Boleslavi děsil cestující plastovou atrapou pistole

Foto: Městská policie MB

Na městskou policii se v neděli dopoledne telefonicky obrátila zaměstnankyně Českých drah, aby upozornila na muže, který v prostoru hlavního vlakového nádraží v Mladé Boleslavi obtěžuje kolemjdoucí a dokonce má mít zbraň.

Reklama

Hlídka po příjezdu na místo zjistila muže odpovídajícího popisu. „Protože měl podle svědků mít muž u sebe střelnou zbraň, hlídka ho za použití donucovacích prostředků vyvedla na bezpečné místo mimo přítomné osoby, nasadila mu pouta a přesvědčila se, zda má u sebe zbraň. Prohlídkou byla nalezena plastová atrapa taktické pušky, neschopnou střelby,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Muž se strážníky spolupracoval, proto mu mohli sejmout pouta. Hlídka následně zjistila, že se jedná o muže slovenské národnosti v současné době bez domova, který podle svých slov dětskou hračku v podobě střelné zbraně nalezl v kontejneru na odpad. „Strážníci muži vysvětlili, že uvedená hračka v rukou dospělého muže může děsit všechny v okolí. Po projednání celé věci muž z místa odešel. Hračku si již odmítl vzít, aby podobný problém nevznikl opakovaně,“ dodal Kypta.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This