Mladá Boleslav spustila portál občana, lidem zjednoduší komunikaci s úřadem

 Mladá Boleslav spustila portál občana, lidem zjednoduší komunikaci s úřadem

Foto: mb-net.cz

Mladá Boleslav spustila v pondělí portál občana, díky kterému mohou lidé vyřizovat úřední úkony elektronicky. Portál nabízí například možnost uhradit on-line místní poplatky nebo požádat o voličský průkaz. Novinářům to dnes řekl primátor Jiří Bouška.

Reklama

Lidé díky Boleslavskému portálu získají aktuální přehled o svých závazcích z místních poplatků i termínech jejich splatnosti. To vše s možností platby kartou, QR kódem či převodem z účtu, jak je kdo zvyklý,“ uvedl Bouška. Lidé si například mohou nastavit upozornění na blížící se splatnost poplatků. Elektronicky je možné také například požádat o voličský průkaz, kácení dřevin rostoucích mimo les nebo zábor komunikací.

Pro přihlášení budou lidé potřebovat identitu občana nebo datovou schránku, pro vytvoření přístupu pouze s využitím jména a hesla musí nejprve navštívit magistrát. Vedle vlastního účtu mohou lidé zakládat i takzvané zastupující účty pro rodinné příslušníky, podmínkou je jejich souhlas.

Město má v plánu agendu, kterou půjde vyřídit elektronicky, postupně rozšiřovat. Lidé mohou dotazy a připomínky k portálu zasílat na adresu portal@mb-net.cz.

Portál vyšel na 6,9 milionu korun, na většinu využil magistrát evropské a státní dotace.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This