Mladá Boleslav zvažuje kvůli drahým energiím zdražení vstupného do městských bazénů

 Mladá Boleslav zvažuje kvůli drahým energiím zdražení vstupného do městských bazénů

Městský bazén na Štěpánce v Mladé Boleslavi loni navštívilo 225.500 lidí, meziročně průměrně o 2000 až 4000 měsíčně víc. V roce 2021 nebyl bazén kvůli covidovým omezením několik měsíců v provozu. Druhý městský bazén, v sokolovně, který se po rekonstrukci otevřel loni v březnu, využilo zhruba 44.500 lidí. Kvůli nárůstu cen energií připravuje vedení města navýšení vstupného, informovala dnes na webu magistrátu města Šárka Charousková.

Reklama

Navýšení vstupného aktuálně řešíme, bude se jím zabývat rada města, určitě se zdraží wellness, ohledně zdražení pro sportovní plavání zatím hledáme v koalici shodu, rozpětí je od nula do deseti procent,“ řekl náměstek primátora Daniel Marek. Řešením podle něj může být také omezení otevírací doby v menším bazéně. Město podle něj nepočítá s tím, že by kvůli úsporám snížilo teplotu vody.

Do rekonstrukce bazénu v sokolovně město investovala zhruba 60 milionů korun. Dopoledne ho využívají pro plavecké kurzy školy, odpoledne slouží veřejnosti. Hodina a půl plavání v sokolovně vyjde pro držitele MB karty na 90 korun, v bazénu na Štěpánce na 72 korun.

Zdroj: ČTK

2 Komentářů

  • A Rómové budou mít pořad vstup na koupaliště zdarma? A státní zaměstnanci taky? Děkuji za odpověď

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This