Mladá Boleslav zvýšila počet asistentů bezpečného města

 Mladá Boleslav zvýšila počet asistentů bezpečného města

Foto: mb-net.cz

Mladá Boleslav ode dneška zvýšila počet asistentů bezpečného města o 12, doposud byli čtyři. Asistenti pomáhají strážníkům s dodržováním bezpečnosti v ulicích města. Posíleny jsou odpolední a noční hlídky, které jsou ve službě do 23:00, o víkendech do 2:00. Navýšení počtu schválili na posledním jednání radní města. Magistrát o tom informoval na webu.

Reklama

„Dosud zde působilo 19 asistentů prevence kriminality a čtyři asistenti bezpečného města,“ uvedl primátor Raduan Nwelati. O posílení odpoledních a večerních hlídek vedení města rozhodlo kvůli vyššímu pohybu lidí ve městě. „Zohledněna byla i skutečnost, že řada lidí zde pracuje na směny, a kolem 22:00 je tedy doba, kdy je v Boleslavi hodně rušno,“ uvedl magistrát na webu.

S vyšším počtem asistentů bezpečného města, kteří jsou placeni z městského rozpočtu, počítá magistrát do října. „Podle letitých zkušeností bezpečnostních složek znamená lepší a teplejší počasí více lidí v ulicích a tedy i zvýšený počet nejrůznějších přestupků a narušení bezpečnosti,“ uvedl magistrát na webu.

Ve městě působí od roku 2016 také asistenti prevence kriminality. Od roku 2020 hradí většinu nákladů na ně evropská dotace, magistrát na ně získal 14 milionů korun, dva miliony z toho jsou ze státního rozpočtu. V určených časech například dohlížejí u mladoboleslavských škol či kontrolují dodržování čistoty na veřejných prostranstvích.

Spolu s nimi je k dispozici sedm až deset strážníků městské policie na jednu směnu a několik dalších dvoučlenných hlídek Policie ČR. Ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta na dotaz řekl, že aktuálně ve městě chybí 14 strážníků.

Zvýšení bezpečnosti je v Mladé Boleslavi téměř se 45.000 obyvateli a stovkami agenturních pracovníků v posledních letech prioritou.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This