Mladíci se pokoušeli vykrást automat. Strážníci u nich našli plynové pistole

 Mladíci se pokoušeli vykrást automat. Strážníci u nich našli plynové pistole

Foto: Městská policie MB

Ve středu před třetí hodinou ranní zaznamenal pracovník kamerového systému podezřelou aktivitu kolem potravinového automatu na autobusovém nádraží. Vzápětí už na linku 156 volala vrátná bezpečnostní agentury z autobusového nádraží, že narazila na dva mladíky, kteří se pokoušejí vykrást automat. Na místo tedy ihned vyrazila hlídka městské policie.

Strážníci dvojici mladíků na místě zadrželi a vyzvali je, aby předložili obsah kapes i zavazadla. „Muži nejprve vyndali běžné předměty, náhle ale jednomu z nich vypadl zásobník ke střelné zbrani, který ukázat rozhodně nechtěl. Další bezpečnostní kontrolou bylo zjištěno, že má u sebe dvě střelné zbraně,“ popsal velitel městské policie Tomáš Kypta.

Kvůli bezpečnosti tedy hlídka použila pouta a dokončila prohlídku, další zbraně už u sebe mladíci neměli. Vzhledem k okolnostem strážníci na místo přivolali kolegy z Policie ČR, kteří provedli další šetření a zjistili, že se jedná o plynové zbraně.

Díky kamerovým záznamům se ukázalo, že mladící rozhodně nejsou u tohoto automatu poprvé a vykradli ho totiž už poněkolikáté. „Zjištěný přestupek krádeže a možného poškození potravinového automatu bude předán k dořešení příslušnému správnímu orgánu na magistrát města,“ dodal Tomáš Kypta.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This