Muž odmítal uposlechnout výzvy strážníků. Dostal pokutu 10 tisíc

 Muž odmítal uposlechnout výzvy strážníků. Dostal pokutu 10 tisíc

Zdroj: MP Mladá Boleslav

Strážníci v Mladé Boleslavi řeší nepoužívání roušek a popíjení alkoholu na veřejnosti

V pátek 20. března řešili strážníci v průběhu dne několikrát popíjení alkoholu – tím i bez roušky na veřejných místech.
“Většina obyvatel Mladé Boleslavi je zodpovědná a dodržuje nařízení, která mají všechny ochránit od nákazy. Najdou se však jedinci, kteří nedodržují skoro nic a veřejné zdraví je jim lhostejné.” řekl ředitel městské policie Tomáš Kypta.
S takovými jedinci se strážnici setkali mimo jiné na předzahrádce restaurace Kvakoš. 
Městská policie byla kolem 15. hodiny telefonicky upozorněna na tři muže, kteří zde popíjeli. Tuto skutečnost potvrdil i kamerový záznam a hlídka na místě zjistila dva muže slovenské národnosti.
Třetí muž odmítl prokázat totožnost se slovy „nic vám ukazovat nebudu, jste jen měšťáci, já si tady budu chlastat, jak se mi bude chtít, vy mi nebudete říkat, co mám dělat“. Opakovaně ho strážník zákonným způsobem vyzval k ukončení protiprávního jednání a k nasazení roušky na obličej. uvedl Kypta.
Tyto výzvy ovšem muž odmítal uposlechnout a nadále odmítal prokázat svou totožnost. 
“Proto bylo použito donucovacích prostředků a mladík byl předveden na služebnu policie ČR k prokázání totožnosti. Lustrací na policii ČR bylo zjištěno, že se jedná o muže české národnosti trvale bytem Mladá Boleslav. Po nezbytných úkonech na PČR, byl s mužem strážníky MP přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby vyřešen v příkazním řízení pokutou na místě v maximální možné výši a to 10.000,-Kč.dodal Kypta.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This