Mladoboleslavská nemocnice má novou angiolinku

 Mladoboleslavská nemocnice má novou angiolinku

Foto: klaudianovanemocnice.cz

Mladoboleslavská nemocnice začala využívat novou angiolinku téměř za 20 milionů korun. Je vybavena nejmodernějšími technologiemi, které dokážou ve velmi vysoké kvalitě zobrazit cévy. Nahradila přístroj, který už byl na hraně životnosti. Lékaři díky ní budou moci vyšetřit více pacientů, informovala dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Reklama

V současné době na tomto pracovišti léčíme 200 až 250 pacientů za rok. S novým přístrojem ale plánujeme navýšení počtu těchto vyšetření,“ uvedl vedoucí lékař oddělení intervenční angiologie Filip Roháč. Přístroj umožňuje lepší zobrazení cév, a to při snížené dávce RTG záření pro obsluhující zdravotníky i pacienty.

Díky novému přístroji se oddělení intervenční angiologie posune kvantitativně i kvalitativně na zcela jinou úroveň. To přinese především profit pro naše pacienty, kteří výkony na cévním řečišti vyžadují, včetně život zachraňujících výkonů, takže nebudou muset cestovat do jiných zdravotnických zařízení,“ uvedl primář interního oddělení Martin Polák. Nejbližší nemocnice, kde podobná vyšetření dělají, jsou v Praze, Liberci nebo Hradci Králové.

Nemocnice v Mladé Boleslavi na pořízení nové angiolinky využila dotaci z evropského programu React-EU. Z něj postupně od loňska obnovuje za více než 226 milionů korun přístroje také na dalších odděleních.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This