Požár kotelny ve Škoda Auto v Kvasinách způsobil škodu za 2,5 milionu

 Požár kotelny ve Škoda Auto v Kvasinách způsobil škodu za 2,5 milionu

Závod Škoda Auto v Kvasinách / Foto: skoda-storyboard

V plynové kotelně v závodu automobilky Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku v sobotu večer hořelo. Požár způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Hasiči evakuovali 14 lidí, nikomu se nic nestalo, řekla dnes mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martina Götzová. Hodnota majetku, který se podařilo hasičům zásahem uchránit, je asi 500.000 korun. Zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

Letadlo 336x280

„Událost byla ohlášena v 18:51, ale velmi rychle se podařilo požár lokalizovat, a to již 15 minut po nahlášení události. Na požár upozornila elektronická požární signalizace z plynové kotelny. Nehrozilo další rozšíření mimo prostor kotelny. Likvidace požáru byla ohlášena ve 20:58,“ řekla Götzová.

Požár zasáhl elektroinstalaci kotelny. „Plynová kotelna je součástí provozní budovy. Co se týče příčiny, tak nebyla dosud stanovena. Na místě vyšetřovatelé zajistili vzorky, které budou podrobeny další expertíze,“ řekla Götzová.

Podle mluvčí krajské policie v Hradci Králové Elišky Pospíšilové se policie případem nezabývá, šlo pravděpodobně o technickou závadu. „Na místě si věc převzal vyšetřovatel HZS,“ řekla dnes Pospíšilová.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This