Mladoboleslavské divadlo uvede premiéru interaktivní komedie Splašené nůžky

 Mladoboleslavské divadlo uvede premiéru interaktivní komedie Splašené nůžky

Foto: mdmb.cz

Mladoboleslavské divadlo uvede první premiéru letošního roku, detektivní komedii Splašené nůžky. Hru, ve které děj ovlivňují diváci, pro mladoboleslavskou scénu režírovala Michaela Doleželová. Premiéra je plánovaná na pátek 16. února od 19:00 na velké divadelní scéně, informovala za divadlo Denisa Kábrtová.

Reklama

Děj divácky oblíbené hry zavede diváky do kadeřnického salonu. Za kadeřníky Tonym Řezníčkem a Barbarou Markovou tam přichází pestrá klientela, například obchodník se starožitnostmi, stavební dělník nebo dáma z vyšší společnosti. „A všichni najednou budou ve špatnou chvíli na špatném místě. Nebo ne? Jisté je jen to, že na scéně se rozvine příběh s detektivní zápletkou, který budou mít možnost přímo ovlivnit sami diváci,“ uvedla Kábrtová v tiskové zprávě.

Foto: mdmb.cz

Původní text německého dramatika Paula Pörtnera vznikl v roce 1963 jako detektivní psychodrama. Na konci sedmdesátých let hru přetvořila dvojice amerických herců Bruce Jordan a Marylin Abramsová. V nové podobě interaktivní detektivní komedie ji v lednu 1980 poprvé uvedli v Bostonu. Od té doby byla přeložena do 11 jazyků a uvedena ve více než 40 zemích, kde ji vidělo přes devět milionů diváků. Bostonská inscenace je druhý nejdéle uváděný nemuzikálový titul na světě.

V hlavních rolích se v mladoboleslavském divadle představí Magdalena Jirounková, Milan Ligač, Radim Madeja, Petr Prokeš nebo Roman Teprt. Dramaturgii hry v překladu Petra Novotného má na starosti Kateřina Suchanová.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This