Mladoboleslavské divadlo uvede premiéru komorní hry Návštěvy u pana Greena

 Mladoboleslavské divadlo uvede premiéru komorní hry Návštěvy u pana Greena

Foto: mdmb.cz

Mladoboleslavské divadlo uvede druhou letošní premiéru, bude jí komorní inscenace Návštěvy u pana Greena amerického autora Jeffa Barona. Režie hry uvedené poprvé v roce 1997 v New Yorku se v mladoboleslavském divadle ujal Petr Svojtka. První letošní premiéra na malé divadelní scéně se uskuteční v pátek, informovala za divadlo Denisa Kábrtová.

Reklama

Hořkosladký příběh o jednom mezigeneračním setkání, které oběma protagonistům změní život, je celosvětovým hitem již více jak dvacet let a do Čech se díky mladoboleslavskému divadlu dostává podruhé,“ uvedla Kábrtová. Hru poprvé do českých divadel uvedlo pražské Rokoko v roce 2011 v režii Vladimíra Michálka, roli pana Greena v ní ztvárnil Stanislav Zindulka.

Život vdovce, který žije sám v malé bytě v manhattanském činžáku, změní setkání s mladým mužem Rossem, který k němu dochází na veřejně prospěšné práce. „Oba muže od sebe dělí mnohem víc než jen velký věkový rozdíl. Najít společnou řeč se zdá být naprosto nemyslitelné, zvlášť když se motivace na obou stranách rovná nule,“ uvedla Kábrtová.

Příběh o osamělosti a překonávání předsudků měl světovou premiéru v roce 1997 v newyorském Union Square Theatre s držitelem Oscara Elli Walachem v roli pana Greena. Hra byla od doby jejího vzniku uvedena po celém světě. „Zajímavostí také je, že má vlastní webové stránky, na kterých diváci mohou najít všechny aktuální i minulé inscenace Návštěvy u pana Greena z celého světa,“ doplnila Kábrtová.

Ve dvou hereckých rolích se představí Petr Bucháček jako pan Green a Milan Ligač jako Ross Gardiner. Dramaturgii připravila Denisa Kábrtová, výpravu Josef Hugo Čačko.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This