Mlýn Doroty Máchalové bude hostit festival Mlýnská kola

 Mlýn Doroty Máchalové bude hostit festival Mlýnská kola

Hudební festival v prostředí pohádkového mlýna:

Mlýn Doroty Máchalové ve Střehomi u Dolního Bousova, kde se natáčela slavná pohádka S čerty nejsou žerty, bude v sobotu 15. srpna od 15 hodin hostit festival Mlýnská kola.

Hudební akce spojená s atmosférou pohádkového mlýna
, přináší sama o sobě nevšední zážitek. Vystoupí 6 kapel ve stylu rock/pop/punk/rock’n’roll/country. Festival ale nabídne také různé venkovní hry a aktivity, jako je například oblíbený obří beerpong.

Návštěvníci také dostanou možnost ochutnat piva z nejrůznějších českých minipivovarů nebo domácí cider. V areálu bude možné přespat ve vlastním stanu.

Na festivalu konkrétně vystoupí kapely Pankyho úlet, Makenzen, Žebřík do kurníku, Roadkill Souls, Joker Beat, DNA Brothers. Na závěr dostane vaše nohy do oldies rytmu DJ Dusinho.

Lístky jsou k zakoupení v prodejní síti GoOut. Výtěžek z akce přitom poputuje na podporu revitalizace mlýna.

Za vznikem festivalu stojí také zajímavý příběh, který nám popsal jeden z organizátorů Roman Dušek. Parta kamarádu, která zde donedávna pořádala pouze soukromé akce, se rozhodla, že si tohle krásné místo nenechá pouze pro sebe, a proto je tu pro vás festival Mlýnská kola.

Jak to celé vzniklo?

Jsme tři kamarádi, kteří se poznali na střední škole. Dan, Petr a Roman. Už na škole jsme byli velice akční a byli jsme pro každou legraci. Hned v prváku nám Dan odhalil, že jeho rodina vlastní mlýn ve Střehomi, kde se točila pohádka S čerty nejsou žerty. Moc krásné místo.

První akci, kterou jsme společně na mlýně zažili byla oslava Danových 18. narozenin. Byla to velice povedená akce, už jen kvůli té atmosféře starobylého mlýna.

Od té doby jsme se na mlýně občasně scházeli. Často jsme společně poslouchali Záviše a hodně let jsme mluvili o tom, že ho jednou na mlýn pozveme a uděláme tam jeho koncert. Když jsme pak jednou popíjeli v jedné nejmenované boleslavské hospůdce, posilněni alkoholem jsme se odvážili konečně k činům a Záviše jsme kontaktovali.

A tak před třemi lety byl na mlýně první koncert v naší režii, kam jsme pozvali jen pár svých blízkých kamarádů. Akce se opravdu vydařila a tak jsme si jednou v legraci říkali: “To už zvládneme i fesťák”, ale nebylo to myšleno vážně. Nakonec i s podporou našich blízkých přátel k tomu ale opravdu došlo a minulý rok jsme pořádali historicky první festival Mlýnská kola.

Nutno říct, že jsme s organizací neměli pražádné zkušenosti a akce byla opět jen pro kamarády. Nicméně, jako celek se akce opět velice vydařila a tak jsme si řekli, že letos uspořádáme festival už „na ostro“. Doplnili jsme náš tříčlenný tým a pořádáme festival už ve větším měřítku. Tentokrát bereme organizaci již zcela vážně, protože to není žádná legrace, zajistit zábavu, občerstvení a bezpečnost pro větší počet lidí.

Stále jsme nováčci, avšak věříme, že se vám náš mini festiválek bude líbit a okouzlí vás stejně jako nás prostředí pohádkového mlýna v srdci Českého ráje. Těšíme se na vás a věříme, že dorazíte v hojném počtu.

Zároveň bychom chtěli poděkovat všem, co nám od začátku s festivalem pomáhají a pokud by se našli i další dobrovolníci, budeme jedině rádi.”


Za festival Mlýnská kola 2020 a celý kolektiv zdraví Roman Dušek.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This