Mnichovo Hradiště vybuduje nový skatepark

 Mnichovo Hradiště vybuduje nový skatepark

Vizualizace nového skateparku v Mnichově Hradišti/ Zdroj: mnhradiste.cz

Nový skatepark v Mnichově Hradišti má architektonickou studii. Radní města schválili návrh U / U Studia, který počítá s tím, že skatepark bude na místě toho současného v areálu bývalého letního kina. Město nyní čeká výběr projekční kanceláře. Další kroky a zahájení stavby budou záviset na finančních zdrojích.

Reklama

Skatepark bude v severní části města v malém údolí mezi dvěma svahy. Architekti v návrhu využili podobu přirozeného amfiteátru. Na obou svazích navrhují umístit překážky různých tvarů z monolitického betonu, který by měl nahradit nynější plechové překážky. Beton by měl snižovat hluk. Některé prvky budou z probarveného betonu.

Radní podpořili nejrozsáhlejší variantu ze tří nabízených, která počítá s plochou skateparku téměř 930 metrů čtverečních, s překážkami na obou stranách a mlatovou cestou kolem areálu.

Studie počítá s náklady zhruba 6,7 milionu korun, místostarosta Jan Mareš ale očekává, že se ještě výrazně zvýší. Město nyní čeká výběr projekční kanceláře.

Současný skatepark vybudovala v roce 2006 v areálu bývalého letního kina firma Mystic Constructions, spravuje ho město a místní skateboardingová komunita, která v posledních letech usilovala o obměnu areálu. Díky ní se stala myšlenka na obnovu skateparku součástí Plánu rozvoje sportu v Mnichově Hradišti do roku 2030.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This