Muž v Mladé Boleslavi napadal a urážel strážníky. Skončil na záchytce

 Muž v Mladé Boleslavi napadal a urážel strážníky. Skončil na záchytce

Foto: Městská policie MB

Na městskou policii se v pondělí večer obrátil řidič, který v Železné ulici zahlédl zřejmě podnapilého muže, který má nohy ve vozovce. Muž následně napadal a urážel strážníky, kteří ho probudili. Skončil nejprve v poutech a později na záchytné stanici.

Reklama

Strážníky, kteří muže na místě probudili, začal muž vulgárně urážet a na výzvy k prokázání totožnosti nereagoval. Hlídka muže upozornila, že se svým jednáním dopouští několika přestupků proti veřejnému pořádku. „Byl vyzván, že pakliže hlídce nepředloží doklad totožnosti, ani neprokáže svou totožnost ústně, bude předveden na služebnu Policie ČR k prokázání totožnosti. Na to muž odpověděl: „Narodil jsem se v roce 1660 a víc už vám neřeknu ani *****,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Při provádění bezpečnostní prohlídky se muž pokusil otočit a jednoho ze strážníků udeřit. Hlídka proto použila donucovací prostředky a muži nasadila služební pouta. U muže následně našli injekční stříkačky a občanský průkaz, kterým zjistili jeho totožnost.

Vzhledem k tomu, že muž nadále narušoval veřejný pořádek a neovládal své chování, byl hlídkou převezen do Klaudiánovy nemocnice. I zde v průběhu vyšetření opakovaně urážel strážníky také nespolupracoval s nemocničním personálem. Lékař rozhodl o jeho umístění na záchytnou stanici, kam byl strážníky doprovozen. Za asistence hlídky byl umístěn na lůžko a předán tamnímu personálu.

Vzhledem k celé situaci a stavu dotyčného, nebylo možné sepsat s mužem zápis o podaném vysvětlení, bude jeho jednání předáno k dořešení na příslušný odbor Magistrátu města Mladá Boleslav,“ dodal Kypta

.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This