Muž z Mladé Boleslavi navrtával nádrže a kradl naftu

 Muž z Mladé Boleslavi navrtával nádrže a kradl naftu

Mladoboleslavští kriminalisté dopadli podezřelého devětatřicetiletého muže z Mladé Boleslavi, který měl v době od 30. dubna do 3. května nejméně v sedmi případech poškodit palivové nádrže a odcizit naftu z osobních automobilů.

Reklama

Zaměřil se především na osobní vozidla značky Škoda Fabia a Octavia v obci Chotětov, Bezno, Nemyslovice a dalších obcích na Mladoboleslavsku. U vozidel měl navrtat palivovou nádrž a tímto způsobem do připravené nádoby odčerpat palivo. Celkem tímto způsobem zmizelo majitelům vozidel více jak 160 litrů nafty.

Mladoboleslavští kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté muže chytili i v době, kdy řídil osobní vozidlo, ač má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Vzhledem k tomu, že muž byl v posledních třech letech odsouzen za majetkovou trestnou činnost, hrozí mu vyšší trest a to až tři roky odnětí svobody.

„Občané na Mladoboleslavsku nemusí mít strach, že by tento muž i nadále navrtával nádrže a kradl palivo. Obviněný na rozhodnutí o vině a trestu vyčká ve vazební věznici,“ dodala Schneeweissová.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This