Muzea v Mladé Boleslavi v pátek nabídnou festival Muzejní noc 2023

 Muzea v Mladé Boleslavi v pátek nabídnou festival Muzejní noc 2023

Foto: Muzejní noc 2021 / mb-net.cz

V pátek 19. května se mladoboleslavská muzea a galerie otevřou v rámci festivalu Muzejní noc svým návštěvníkům i po setmění. Do programu se zapojilo Muzeum Mladoboleslavska na boleslavském hradě, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Škoda Muzeum, Sbor českých bratří, Galerie pod věží a Městský palác Templ. Expozice budou otevřené od 18 do 23 hodin. Mezi jednotlivými dějišti bude zajištěna doprava autobusy MHD, která bude u příležitosti Muzejní noci zdarma.

Reklama

Mladoboleslavský hrad

Na mladoboleslavském hradě se návštěvníci setkají s kejklířskou skupinou Wagabundus Collective. Nádvoří zaplní žongléři, akrobati na chůdách a šermíři. Ohňovou show budou střídat myší dostihy. Venkovní program doplní řemeslnické stánky a stan s netradičními hrami pro děti. V prodloužené otevírací době budou přístupné stálé expozice i krátkodobé výstavy v muzeu.

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha vzlétnou do vzduchu funkční exponáty. Letecké ukázky skončí za soumraku. Po setmění bude program pokračovat v letecké kantýně koncertem jazzové kapely Steamboat Stompers se zpěvačkou Evou Emingerovou.

Škoda Muzeum

Škoda Muzeum vedle své expozice otevře depozitář prototypů a sportovních vozů. Součástí programu bude výstava Designový jazyk vozů L&K a Škoda a workshop s designéry Škoda Design. V sále Laurin & Klement Forum bude připraveno pohybové divadlo Lindo, hop! V doprovodu Pražského Synkopického Orchestru předvede autorskou hudebně-taneční grotesku s atmosférou 20. let minulého století nazvanou Pingls aneb Hot café revue a slibuje vtáhnout na taneční parket i diváky. Představení začínají v 19, 20 a 21 hodin. Na dospělé návštěvníky bude v Café Václav čekat degustace českých a moravských vín za účasti zkušeného someliéra. Pro děti je připravena tvořivá dílna.

Sbor českých bratří

Výstava výtvarníka Miloslava Šípka s názvem Slova se otevře ve Sboru českých bratří. Od 20 hodin začne v sále koncert mladoboleslavského pěveckého smíšeného sboru Gospel Voices pod vedením Markéty Zavadilové. Na 22. hodinu je naplánována Fireshow: spojní energie živlů v podání skupiny T.E.T.R.I.S.

Galerie pod věží

Galerie pod věží vystaví fotografie od Zdeňka a Jana Halířových. Program zde v 18 hodin zahájí žáci mladoboleslavské Základní umělecké školy. Do 21 hodin bude přístupná vyhlídková věž a podzemní prostory.

Městský palác Templ

Magický program čeká návštěvníky v Městském paláci Templ: v prostoru parkánu vystoupí kouzelník a kejklíř Petr Theimer. Kouzlit a čarovat se bude od 19 hodin, ve 21:15 a 22:30. V galerii zahraje a zazpívá písničkář a básník Jiří Dědeček. Jeho vstupy jsou naplánovány na 19:30, 20:30 a 21:30.

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This