Na Mladoboleslavsku shořel seník. Škoda je tři miliony korun

 Na Mladoboleslavsku shořel seník. Škoda je tři miliony korun

Foto: HZS

Středočeští hasiči včera odpoledne likvidovali požár seníku v zemědělském areálu v obci Skalsko v okrese Mladá Boleslav. Plameny způsobily škodu za tři miliony korun, příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel, informovala mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Požár byl na tísňovou linku hasičů oznámen před 14:30. „Událost oznamovalo vícero lidí a všichni shodně hovořili o tom, že ze seníku vychází hustý černý kouř. Proto operační důstojník vyhlásil rovnou druhý stupeň poplachu a vyslal na místo příslušné jednotky,“ uvedla Fliegerová. Kromě krajských hasičů pomáhali s hašením také podnikoví hasiči ze Škoda Auto.

Podle Fliegerové hořel seník o rozloze zhruba 20 krát 60 metrů. „K likvidaci ohně nasadili hasiči pět vodních proudů, včetně zásahu z výškové techniky. K zajištění dostatku hasební vody byla zřízena dvě čerpací stanoviště,“ uvedla mluvčí.

Hasiči se zaměřili na rozebírání uskladněné slámy a její vyvážení na volné prostranství, protože mimo zasažený objekt bylo snadnější hořící materiál uhasit, což zásah značně zefektivnilo. Při této činnosti pomohlo nasazení dvou nakladačů od místní firmy.

Zdroj: ČTK

Foto: HZS

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This