Na pozemku u Radouče v Mladé Boleslavi se stavět nebude

 Na pozemku u Radouče v Mladé Boleslavi se stavět nebude

Foto: mb-net.cz

Vedení města Mladé Boleslavi informovalo, že na pozemku u Svojsíkovy ulice, se stavět nebude. Obyvatelé této lokality se obávali, že na pozemku dojde k výstavbě velkého domu, který by znemožnil volný výhled na lokalitu Radouč.

Na poslední jednání zastupitelstva byla schválena změna územního plánu. Tím se změnil regulativ pro funkční využití této parcely z dosavadního hromadného bydlení na sídelní zeleň veřejnou.

O tento pozemek, který patří státu, jsme se dlouhodobě ucházeli, Všimli jsme si, že stát vypsal výběrové řízení na odkup a v té situaci by se dalo na pozemku stavět. Následovalo několik dalších kroků, které bylo potřeba udělat, abychom tomu zabránili. Rada města vyhlásila stavební uzávěru, dále jsme jednali se státem o možnosti získání pozemku, pokud možno bezplatně. A dál jsme řekli, že změníme územní plán. Schválením změny územního plánu na jednání zastupitelstva to pro všechny znamená to, že na tomto pozemku nepůjde postavit žádná budova pro bydlení, řekl náměstek primátora Jiří Bouška.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This