Majitel pozemků z vlastní iniciativy zvelebuje krajinu na Mladoboleslavsku

 Majitel pozemků z vlastní iniciativy zvelebuje krajinu na Mladoboleslavsku

Foto: ČSOP Klenice, Mapy.cz / Autor: Tom Kovařík

Český svaz ochránců přírody Klenice informoval o dobrých skutcích pana Josefa Hendrycha, majitele pozemků v Nepřevázce u přírodního parku Chlum.
Pan Hendrych vlastní louky, které pravidelně seká. Zároveň však věnuje úsilí a vlastní peníze na obnovu přírody a zvelebování okolí obce, kde zrealizoval už několik obdivuhodných projektů.

Nová kaplička, pramen, nádrž i ovocná alej

U cyklostezky do Sýčiny nechal vybudovat kapličku U Tří Svatých, která tam byla podle historických map už v době Marie Terezie. U kapličky následně obnovil pramen. Voda stéká do studny a z ní teče až k odpočívadlu u kapličky.

Zároveň nechal vzniknout budoucí ovocné aleji, když u cyklostezky vysadil desítky ovocných stromů. Dále vyhloubil přírodní nádrž na vodu z dílen jeho firmy a kolem nádrže pak vysázel vrby.

Pan Hendrych má k ruce pomocníka Petra Gregora, který pracuje v jeho firmě a stará se pozemky. Oběma patří velké poděkování, protože učinili za zanedbaného prostoru místo pro hmyz, ptáky a ostatní živočichy. Rozkvétají tam luční květy a za pár let nás čekají plody ovocných stromů,” uvedl Český svaz ochránců přírody Klenice.

Udělali tady obrovský kus práce k obnově a záchraně přírody. Myslím, že o lidech, kteří své peníze investují do krajiny, by se mělo vědět. Ať jsou příkladem pro ostatní,“ řekl člen ČSOP Klenice Alexandr Macke.

Zdroj: ČSOP Klenice

5 Komentářů

 • Dobry den,
  pokud vim tak realizace cyklostezky a okolí byla financována z evropských dotaci 🤷‍♂️😅 takže nevím proč opravujete někoho kdo například místo toho aby zaplatil vodné a stočné obci Neprevazka tak udela chodník za par korun 🤷‍♂️ Pardon ale přijde mi tento článek jako nesmysl☺️ Zkuste se zeptat třeba nové starostky obce na tu vodu a uvidíte ze obec je stále diky tomu v minusu ve vodnem.

  • Máte mylné informace. Vámi uváděna cyklostezka ne z Bezděčína do Nepřevázky. A ze Syciny do Nepřevázky.

   Ten chodník s kapličkou přišel na několik milionů korun.

   Dluh za vodné a stočné je vyslovená lež, prosím nesirte takové nepodložené lži a už vůbec se neodvolávejte na paní starostku.

  • Dobrý den,
   kde jste vzal informaci, že to bylo financováno z evropských dotací? Klidně napište kontakt a můžeme si o tom promluvit. 😊

 • Voda, za kterou se zaplati stocne, sice vydela nejake penize, ale po vycisteni (to stoji penize) odtece nenavratne z mista, kde by jeste mohla prospet krajine v pripade, ze bude nejakym zpusobem zadrzena.
  Fakt je i v dnesni dobe potreba za vsim videt jen ty penize ?

 • Dobrý den pane Zdeňku, když je to chodník za pár korun, tak proč jste do toho neinvestoval Vy? I kdyby to bylo financováno z dotací EU, tak klobouk dolů,že se do toho pustil. Co jste kde vybudoval Vy ( klidně i prostřednictvím EU dotací), že máte odvahu takto kritizovat?Prostředí je tam krásné a já to oceňuji a za to dávám palec nahoru 👍. Naopak Vy byste se měl nad sebou zamyslet ☝️ pěkný den

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This