Škoda Auto zapůjčila nové vozy nemocnici, charitě i pečovatelské službě

 Škoda Auto zapůjčila nové vozy nemocnici, charitě i pečovatelské službě

Foto: mb-net.cz. Zástupci nemocnice, diecézní charity a pečovatelské služby u nových vozů Škoda

Škoda Auto v úterý 2. června předala Klaudiánově nemocnice, Pečovatelské službě města Mladá Boleslav a Diecézní charitě Litoměřice na další rok pět nových vozů Škoda Fabia.

Klaudiánova nemocnice – svoz laboratorních vzorků a domácí péče

Klaudiánova nemocnice využívá vůz zapůjčený od Škoda Auto na svoz laboratorních vzorků z regionu Mladé Boleslavi. Další zapůjčené vozidlo využívá tým Domácí péče. Domácí péče Klaudiánovy nemocnice dnes nabízí své služby celému Mladoboleslavsku.

Nejvíce pacientů je přímo v Mladé Boleslavi, nejčastěji poskytuje péči v okolí 25 km. V pondělí, středu a v pátek ošetří sestry cca 70 pacientů denně, ostatní dny je to cca 50.
Nejčastěji se jedná o aplikaci injekcí, léků, převazů ran, aplikace inzulínu, životně důležitých léků, ošetřování stomií nebo péči o pacienty v terminálních stádiích, kdy lidé chtějí zůstat v domácím prostředí.

Pečovatelská služba

Také Pečovatelská služba města Mladá Boleslav nabízí široké spektrum služeb a činností, při kterých její pracovníci zapůjčený vůz při práci v terénu bohatě využijí.
Tato organizace se snaží prostřednictvím svých služeb pomáhat seniorům a občanům se zdravotním postižením přes nepříznivé sociální a zdravotní situace setrvávat ve svých domovech a zachovat tak vazby na své přirozené prostředí, své přátele a blízké.

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This