Nebe nad Mladoboleslavskem se bude opět hemžit horkovzdušnými balony

 Nebe nad Mladoboleslavskem se bude opět hemžit horkovzdušnými balony

Foto: www.bcbh.cz

Nad obcemi Mladoboleslavska budou koncem týdne podevatenácté létat horkovzdušné balony. Bělského balónového hemžení se letos zúčastní na dvě desítky balonů z celé republiky. Balony budou startovat z Bělé pod Bezdězem, řekl Slávek Růta z tiskového servisu Bělského balónové hemžení.

Foto: www.bcbh.cz

Bělské balónové hemžení se v letošním roce již podruhé přesouvá na podzimní termín. Důvodem je stabilnější počasí. Náhradní místa startů jsou letiště Mladá Boleslav a louka pod Bezdězem. V případě příznivého počasí bude startovat jeden až dva balony také z Masarykova náměstí v Bělé pod Bezdězem.

Pokud by nám komplikoval vítr možnost startu z Bělé, máme připraveny alternativy. Snažíme se vždy letět k Bělé pod Bezdězem. Jeden z letů bude pro posádky balonů letem soutěžním. Budeme soutěžit o pohár starosty města Bělá pod Bezdězem. Disciplínu zatím prozrazovat nechceme, je to překvapení pro posádky,“ řekl Miroslav Nigrín z pořádajícího Balloon Clubu Bílá Hlína.

Program začne ve čtvrtek 16. září od 17:00 večerním letem ze hřiště U Háječku v Bělé pod Bezdězem. Pokračovat bude v pátek ráno vzletem v 6:45, v 17:00 bude následovat večerní vzlet. Stejný harmonogram je v plánu i na sobotu, tento den ale od 21:00 doprovodí také noční ohnivá show. Akce skončí ranním letem v neděli.

Foto: www.bcbh.cz

První ročník akce se v roce 2002 konal jako zahajovací kolo balonové ligy ČR. V roce 2004 bylo dokonce Bělské balónové hemžení otevřeným mistrovstvím ČR v létání s horkovzdušnými balony, kterého se zúčastnily i posádky z Ruska, Německa a Slovenska.

Více informaci a program

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This