Nové koncertní křídlo v divadle rozehraje virtuos Miroslav Sekera

 Nové koncertní křídlo v divadle rozehraje virtuos Miroslav Sekera

Přenos slavnostního předání koncertního křídla Petrof Monsoon Městskému divadlu Mladá Boleslav bude možné sledovat online ve čtvrtek 3. prosince od 18 hodin na facebookové stránce Nové Boleslavsko.

Na pořízení piana v hodnotě 1 839 000 korun byla před rokem vypsána veřejná sbírka. I díky přispění široké veřejnosti tak bude možné obnovit tradici koncertů, které dříve pravidelně a za účasti světových hvězd rozeznívaly sál mladoboleslavského divadla

Více než šedesát let staré piano, které kvůli svému technickému stavu nevyhovovalo koncertním požadavkům, bylo nahrazeno koncertním křídlem značky Petrof Monsoon, které – jak už jeho název napovídá – vnese do plachet boleslavské kultury čerstvý vítr.

Koncertní křídlo Petrof Monsoon se vyznačuje vytříbeným zvukem, který nejlépe vynikne ve velkých hudebních síních. Na jeho výrobě se podílejí ti nejlepší a nejzkušenější mistři řemesla.

Sérii benefičních koncertů a veřejnou sbírku na pořízení nového koncertního křídla, do které přispělo také město Mladá Boleslav a Středočeský kraj, inicioval Spolek přátel umění Mladá Boleslav ve spolupráci s Nadačním fondem ŠKODA AUTO loni v listopadu.

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This