Odbory Škody jsou proti navrhované velikonoční uzávěře podniku

 Odbory Škody jsou proti navrhované velikonoční uzávěře podniku

Foto: Škoda Auto

Odbory automobilky Škoda Auto jsou proti možnému uzavření průmyslu o Velikonocích kvůli pandemii koronaviru. Situace lze řešit i bez uzávěry, řekl na dnešní tiskové konferenci firmy předseda podnikové rady Jaroslav Povšík. Škoda Auto do opatření proti koronaviru investovala podle něj již zhruba 1,3 miliardy korun.

My jsme zažili tvrdý lockdown a tam jsme si uvědomili, jak je to složité. A zároveň, jak se to dá řešit i bez něho. Na konci toho lockdownu jsme si slíbili, že ho neuděláme, že by nás to muselo zastavit nějakou dramatickou situací, která by přišla,” řekl Povšík.

Škoda Auto kvůli pandemii koronaviru zastavila své výrobní linky loni na jaře zhruba na šest týdnů. Do práce se zaměstnanci vrátili v pondělí 27. dubna.

Firma zavedla osm desítek různých opatření, zaměstnanci je podle Povšíka dodržují. Odbory bylo podle něj navrženo asi 50 opatření, kterými se vychází vstříc i zaměstnancům.

Budeme bojovat za výrobu každého kola,” uvedl Povšík. Udržení výroby je podle něj důležité pro udržení zaměstnanosti i finanční výsledky firmy.

Firma zaměstnance pravidelně testuje. Stále čeká na vakcíny

Automobilka své zaměstnance pravidelně testuje, kromě samotestování mají lidé ve Škodě již měsíce k dispozici antigenní testy zdarma. Kromě toho je Škoda Auto připravena začít plošně očkovat zaměstnance, uvolní-li vláda vakcínu a firma si ji bude moci zakoupit. Má registrované vlastní očkovací centrum a spustila předregistrační systém pro očkování.

Škodě Auto loni klesl čistý zisk o 52 procent

Škodě Auto loni klesl nekonsolidovaný čistý zisk o 52 procent na 15,2 miliardy Kč. Nekonsolidované tržby klesly o 7,6 procenta na 424,3 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, kterou zveřejnila na dnešní tiskové konferenci.


Senior Resort Štěpánka v Mladé Boleslavi hlásí přes 90% obsazenosti

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This