Opilec bez řidičáku ukradl kamarádovi autobus, dopadlo to špatně

 Opilec bez řidičáku ukradl kamarádovi autobus, dopadlo to špatně

Velmi netradiční popíjení alkoholu dvou mužů vyústilo v poměrně kuriózní událost. Dva kamarádi jeden z nich řidič autobusu popíjeli v nastartovaném voze. Druhý ze dvojice „neřidič“ se v nestřežené chvilce rozhodl autobusem projet. Po chvíli naboural.

Reklama

Mladoboleslavští policisté vyjížděli 4. února 2023 krátce po 3. hodině ranní do obce Kosmonosy k nehodě autobusu se zaparkovaným vozidlem.

Po příjezdu na místo policisté zjistili, že 34letý muž, který autobus řídil, není držitelem žádného řidičského oprávnění, a navíc je pod vlivem alkoholu. Muž policistům nadýchal téměř 2 promile alkoholu.

34letý „řidič“ policistům uvedl, že uvnitř linkového autobusu popíjel s kamarádem alkohol. Nejprve popíjeli na blízké ubytovně, ale pak se do autobusu, jehož řidičem je 55letý muž, vydali spolu pro nějaké zapomenuté věci, autobus 55letý muž i nastartoval, aby jim nebyla zima.

Podezřelý pak využil chvilky, kdy si jeho kamarád vyšel ven kouřit a usedl za volant nastartovaného autobusu, se kterým chtěl objet kolečko kolem točny. Vzhledem k tomu, že byl opilý, a navíc nevlastní řidičský průkaz, mu tato cesta příliš nevyšla. Už po chvíli nezvládl řízení a s autobusem naboural do zaparkovaného vozidla.

„Celá jízda se naštěstí obešla bez zranění. Mladoboleslavští policisté 34letému muži sdělili podezření pro neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. V takovém případě hrozí až 3letý trest odnětí svobody.“ dodala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This