Opilý motorkář utekl z místa dopravní nehody. Vypátral ho služební pes

 Opilý motorkář utekl z místa dopravní nehody. Vypátral ho služební pes

Foto: PČR / Psovod a služební pes Arol

V pondělí 5. července došlo okolo 21. hodiny mezi obcí Kněžmost a Branžež k dopravní nehodě motocyklisty, který nezvládl pravotočivou zatáčku a havaroval mimo komunikaci. Řidič následně z místa dopravní nehody utekl, přičemž svůj motocykl Yamaha nechal ležet na místě.

Mladoboleslavští policisté třiačtyřicetiletého muže začali okamžitě hledat a do pátrací akce byl zapojen i psovod a služební pes Arol ze Skupiny základních kynologických činností Nymburk. Arol prozkoumal okolí dopravní nehody a okamžitě s přesností zachytil a vypracoval pachovou stopu. Po zhruba dvou stech metrech pes psovodovi označil místo, kde se hledaný motocyklista v lese schovával,” uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Díky skvělé práci služebního psa se muže podařilo v krátké době vypátrat a zadržet. Motocyklista věděl, proč se schovává, policisté u něj provedli dechovou zkoušku, která prokázala 1,7 promile alkoholu. Muž nyní čelí podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This