Otevřený bar v Mladé Boleslavi. Provozovateli i hostům hrozí vysoké pokuty

 Otevřený bar v Mladé Boleslavi. Provozovateli i hostům hrozí vysoké pokuty

Foto: Policie ČR

Mladoboleslavští policisté prováděli v průběhu minulého týdne opakované kontroly baru Billiard Bar Metropole na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi.

Jeho provozovatel, na protest proti vládním opatřením, podnik v minulém týdnu několikrát otevřel. Zřídil zde petiční místo s možností občerstvení.

Provozovateli, personálu a některým hostům hrozí pokuta až 20 tisíc


Vyjádření Policie ČR:

Policie ČR oznámila přestupky za porušování krizových opatření vlády. Provozovateli jednoho z mladoboleslavských barů, jeho zaměstnancům a některým z hostů hrozí pokuta ve výši 20 tisíc korun.

Policisté opakovaně zjistili, že pod záminkou uplatňování petičního práva dochází v provozovně k maloobchodnímu prodeji a poskytování služeb i přesto, že je uvedená činnost zakázána krizovým opatřením vlády

Přes četná poučení provozovatele i samotného personálu baru policisté zaznamenali, že uvedené osoby i v dalších dnech porušovaly zákon nerespektováním výzvy Policie ČR a poskytovaly gastronomické služby.

Policisté dále zadokumentovali jednání několika hostů, kteří se v provozovně pod záminkou realizace petičního práva občerstvovali opakovaně. Tímto jednáním se mohli dopustit porušení krizového nařízení vlády, které omezuje volný pohyb osob.

Provozovatel, obsluhující personál a někteří hosté byli za výše uvedená jednání oznámeni Správnímu odboru Magistrátu statutárního města Mladá Boleslav. Dotyčným osobám hrozí ve správním řízení pokuta až 20 tisíc korun.

Policisté upozorňují na to, že krizová opatření vlády vydaná na základě krizového zákona je třeba dodržovat. Zároveň varují před některými právními názory, které k obcházení krizových opatření a zákona vyzývají.
“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Bar bude mít otevřeno i dnes

Dnes jako každý jiný den můžete přijít vyjádřit nesouhlas s vládními nařízeními.
Budeme se na Vaši podporu těšit
,“ uvedl dnes podnik na svém FB účtu.

Na sociální síti se podnik v průběhu minulého týdne k situaci několikrát vyjadřoval.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This