Pluhárna ožije opět festivalem Maker Faire

 Pluhárna ožije opět festivalem Maker Faire

ilustrační foto z předešlých ročníků Maker Faire

Festival inovátorů a vynálezců Maker Faire se bude v Pluhárně konat letos již třetím rokem.
Nenechte si ujít ve dnech 21. až 26. září týden plný tvoření a workshopů s tradičními i moderními technologiemi. A letos nás kromě nadšených makerů a jejich projektů čeká ještě něco navíc – po celý týden probíhají v prostoru Pluhárny simulace otevřené dílny (FabLabu), jenž by zde během následujícího roku měla vzniknout.

ilustrační foto z předešlých ročníků Maker Faire

Kromě víkendového Maker Faire plného workshopů, interaktivních instalací a chytrých kreativních projektů, se během týdne uskuteční 40 workshopů pro žáky středních a základních škol, ale i pro rodiny s dětmi nebo začínající 3D tiskaře. Tematicky workshopy obsáhnou moderní technologie a tzv. digital fabrication, ale zaměří se také na klasickou manuální zručnost a práci s tradičními materiály jako např. dřevo.

ilustrační foto z předešlých ročníků Maker Faire

Tradiční víkendová část festivalu nabídne okolo 30 projektů a interaktivních instalací. Na své si přijdou všechny šikovné ruce i hlavy. Oblíbené atrakce v podobě řízené vichřice, parního vozu či zábavné science show doplní zcela nové zážitky. Ocitnete se např. v postapokalyptickém prostředí, do kterého vás zavede komunita nadšenců s workshopy a mj. originálně sestavenými vozidly připomínající film Mad Max.

Na své si přijdou ale i nadšenci do IT, robotiky, dronů nebo tradiční práce se dřevem, kůží či kovem. Festival a otevřená dílna vznikají za podpory Nadačního fondu Škoda Auto.

Více informací o akci – najdete na webu https://makerfaire.cz/mladaboleslav

zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This