Pokračují přípravy na rozšíření třídy Václava Klementa na čtyřproudou

 Pokračují přípravy na rozšíření třídy Václava Klementa na čtyřproudou

V Mladé Boleslavi se připravuje rozšíření třídy Václava Klementa, která vede podél hlavního závodu firmy Škoda Auto a pro dopravu ve městě je strategickým tahem. Společná akce Středočeského kraje a Mladé Boleslavi je v plánu několik let. Mladoboleslavští zastupitelé v pondělí schválili kvůli rozšíření směnu pozemků se společností Škoda Auto. Práce by mohly začít v roce 2024, řekl dnes novinářům primátor Raduan Nwelati.

Reklama

„Máme stavební povolení, řešíme s krajem financování a připravuje se výběrové řízení,“ řekl Nwelati. Rozšíření podle něj plánují město a kraj zhruba 10 let. Přípravy komplikoval například nedostatek peněz nebo nejasnosti ohledně toho, kdo má jednotlivé části stavby financovat. Většinu investice by měl hradit kraj ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Město zaplatí chodníky, cyklostezku, veřejné osvětlení a část zeleně.

Mladá Boleslav a Škoda Auto směnily pozemky v hodnotě kolem 6,7 milionu korun. Rozdíl ve výši zhruba 60.000 korun v neprospěch města automobilka podle primátora doplácet nebude. „Do budoucna nám na nich (pozemcích, které automobilka získala směnou s městem) umožní postavit cyklostezku,“ doplnil primátor.

Silnice podle něj zůstane oficiálně čtyřproudá, součástí ale budou bypassy, které usnadní vyjíždění z parkovišť automobilky. „Prakticky to budou tři a tři pruhy a jeden pruh bude celý vyblokován pro výjezd z parkovišť,“ doplnil Nwelati.

Část rozšíření, kterou bude hradit Středočeský kraj, by měla stát zhruba 270 milionů korun.

zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This