Ml. Boleslav připravuje výstavbu městských bytů, v první etapě jich má být 1000

 Ml. Boleslav připravuje výstavbu městských bytů, v první etapě jich má být 1000

Projekt původního vlastníka Nové Dubce zdroj: Casua spol. s.r.o.

Mladá Boleslav chce příští rok pokročit v přípravě výstavby nových městských bytů v blízkosti městské části Dubce. Stavět by se mohlo začít do dvou let. V první etapě počítá vedení města s 1000 byty. Požádat o ně budou moci lidé s dlouhodobějším trvalým pobytem ve městě, kteří nevlastní jinou nemovitost. Novinářům to řekl primátor Raduan Nwelati

Reklama

Informaci o koupi těchto pozemků jsme Vám přinesli ve článku z 16. 2. 2020: Pro potřeby bydlení koupí Mladá Boleslav rozsáhlé pozemky

Nové Dubce - pozemky Mladá Boleslav
Nové Dubce pozemky v katastrální mapě zdroj: cuzk.cz

Krátce poté se objevily informace, že původní firma nechtěla na pozemcích stavět a spoléhat pouze na spekulaci. Nicméně již v roce 2007 kontaktoval naši realitní kancelář DRINK zástupce firmy Nové Dubce, vlastník pozemků a předložil nám studii projektu “Nové Dubce”, včetně marketingového výzkumu agentury STEM/MARK a.s. Konzultoval s naší kanceláří rozvržení velikostí bytů a cen článek zde: Pozemky na Dubcích pro dostupné rodinné bydlení

Nové Dubce / Mladá Boleslav - studie zastavění 2007
Projekt původního vlastníka Nové Dubce zdroj: Casua spol. s.r.o.

Vedení města plánuje příští rok dokončit podobu lokality, kde mají byty stát. „Chceme mít konečnou podobu, tedy kde budou komunikace, parky a veřejná prostranství. Společnost, která to bude realizovat, začne intenzivně připravovat projektovou dokumentaci,“ řekl Nwelati.

Další podrobnosti by podle něj měla projednávat koalice. „Budeme to řešit v rámci rozpočtu a koalice, na co budou finanční prostředky,“ doplnil primátor. Výstavba by mohla začít do dvou let.

Nové Dubce / Mladá Boleslav - studie zastavění 2007
Projekt původního vlastníka Nové Dubce zdroj: Casua spol. s.r.o.

Byty mají být družstevní, jediným družstevníkem bude město. „Uživatelé je budou splácet a i potom zůstanou družstevní, nepředpokládám, že je dáme do osobního vlastnictví,“ řekl primátor.

Žádat o městský byt podle něj budou moci pouze lidé, kteří žijí v Mladé Boleslavi delší dobu a nevlastní žádné další nemovitosti. Nwelati předběžně počítá s tím, že například za třípokojový byt o výměře 70 metrů čtverečních by mohli budoucí majitelé po uhrazení rezervačního poplatku splácet zhruba 14.000 korun měsíčně po dobu 30 let.

Město, které má asi 45.000 obyvatel, vlastní 635 bytů včetně startovacích, sociálních bytů a bytů v domech s pečovatelskou službou.

zdroj: ČTK, realitní kancelář DRINK Mladá Boleslav

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This