Policie na D10 zastavila muže bez řidičáku a pod vlivem drog. V autě našla dvě zbraně

 Policie na D10 zastavila muže bez řidičáku a pod vlivem drog. V autě našla dvě zbraně

Foto: PČR

Ve středu 5. května řidič osobního vozidla Mercedes-Benz na 55. kilometru dálnice D10 nereagoval na opakované výzvy policistů k zastavení. Policejní vozidlo objel a snažil se ujet ve směru na Liberec. To se mu nepodařilo a policisté řidiče s vozidlem zastavili na 71. kilometru dálnice na sjezdu Paceřice v Libereckém kraji.

Devětatřicetiletý řidič osobní doklady ani doklady k vozidlu nepředložil a odmítal spolupracovat.Na místo byla přivolána policejní hlídka Libereckého kraje, která řidiče podrobila dechové zkoušce s negativním výsledkem. Orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek však vyzněl pozitivně na látky amphetamines/methamphetamines,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Policisté při prohlídce vozidla nalezli dva občanské průkazy na jméno řidiče a v zavazadlovém prostoru dvě plynové zbraně. Následnou lustrací dále zjistili, že má muž uložené dva platné zákazy řízení a v době nouzového stavu se opakovaně dopouštěl majetkové trestné činnosti.

Policisté Obvodního oddělení Hodkovice nad Mohelkou muži sdělili podezření z přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodala Nováková.


Senior Resort Štěpánka v Mladé Boleslavi hlásí přes 90% obsazenosti

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This