Ekologické aktivistce, která v Mladé Boleslavi blokovala provoz, hrozí pokuta

 Ekologické aktivistce, která v Mladé Boleslavi blokovala provoz, hrozí pokuta

Foto: David Janeba

Ekologické aktivistce, která se v Mladé Boleslavi snaží svými protesty upozornit na nutnost řešení klimatické krize, hrozí za její poslední protest pokuta a zaplacení výjezdu hasičům. Dívka s transparentem v poslední době dvakrát blokovala ve města provoz. Poprvé v ulici Na Radouči, podruhé se v ulici U Stadionu rozhodla svůj krok podpořit tím, že si přilepila ruku lepidlem k silnici.

Policejní hlídka ženu vyzvala, aby prostor opustila, protože blokuje komunikaci a omezuje plynulost silničního provozu. Žena na výzvu policistů reagovala slovy: Já vám rozumím, ale já jsem k té silnici přilepená,“ uvedla mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Lucie Nováková.

Na místo následně vyjeli záchranáři a hasiči, kteří dívce ruku odlepili od silnice.

Mladoboleslavští policisté věc řeší jako přestupek proti veřejnému pořádku, který bude oznámen Magistrátu města Mladá Boleslav,“ dodala Nováková. Tam aktivistce hrozí pokuta do výše 5 tisíc korun.

Zatímco Záchranná služba Středočeského kraje nemá možnost po aktivistce žádat zaplacení výjezdu, a to i kvůli tomu, že po odlepení od silnice potřebovala ošetření, hasiči už mají oporu v zákoně a výjezd budou podle dostupných informací chtít zaplatit. Cena za výjezd je 5.600 korun za každou započatou hodinu jednotky.

Celý záznam z protestu můžete vidět ZDE. „Děláme to proto, abychom upozornili na klimatickou krizi, která se neustále zhoršuje. Konvenční metody protestu už desetiletí selhávají a nedosahují dostatečných výsledků,” uvedl jeden z aktivistů v živém vysílání z protestu.


Senior Resort Štěpánka v Mladé Boleslavi hlásí přes 90% obsazenosti

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This