Policie v Ml. Boleslavi zastřelila agresivního muže, který ničil ubytovnu i letiště

 Policie v Ml. Boleslavi zastřelila agresivního muže, který ničil ubytovnu i letiště

Foto: Letiště Mladá Boleslav / MladáBoleslav.cz

AKTUALIZOVÁNO: 17.3. – 11:41

Policie v Mladé Boleslavi dnes v noci zastřelila agresivního muže, který podle ní nejprve ničil ubytovnu v mladoboleslavské městské části Bezděčín a pak areál mladoboleslavského letiště. Uvedla to v tiskové zprávě policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Zastřeleným byl podle ní pětačtyřicetiletý Čech.

Reklama

Policie dostala po půlnoci oznámení o muži, který tyčí demoluje ubytovnu a okolní objekty. „Při příjezdu hlídky k ubytovně se již neznámý muž na místě nenacházel a policisté ho vypátrali v blízkosti objektu letiště, kde poškozoval a demoloval hangáry letiště a jeho další vybavení,“ uvedla Suchánková.

Muž podle policie nereagoval na výzvy a byl k policistům velmi agresivní. „Proto použili po dalších zákonných výzvách donucovací prostředky – hmaty, chvaty, slzotvorný prostředek, teleskopický obušek, taser – a to i opakovaně a následně i služební zbraň. I přesto, že policisté zraněnému muži okamžitě poskytli neodkladnou první pomoc, na následek zranění zemřel,“ uvedla mluvčí.

Zákrok policistů prověří Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Mohu potvrdit, že jsme si policejní zákrok provedený na Mladoboleslavsku převzali do prověřování,“ sdělila mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Mužovy činy na ubytovně a letišti budou vyšetřovat mladoboleslavští kriminalisté.

Vedoucí letového provozu letiště Igor Karul ČTK řekl, že letiště nyní k odhadu výše škody nemá žádné informace. Ani policie zatím výši škody nestanovila, uvedla policejní mluvčí Suchánková.

Zdroj: ČTK

1 Komentář

  • Našim policistům věřím.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This