Policisté o víkendu kromě kontrol pátrali po zraněném lezci v Českém ráji

 Policisté o víkendu kromě kontrol pátrali po zraněném lezci v Českém ráji

zdroj: Policie ČR

Ve městě o uplynulém víkendu zkontrolovali policisté 68 osob, 17 provozoven a udělili 9 pokut. V Jičínské ulici u obchodního centra zkontrolovali neděli dopoledne 486 řidičů. V Českém ráji, pátrali po 82letém cizinci, který si měl při slaňování ve skalách zranit.

Letadlo 336x280

Uplynulý víkend se na Mladoboleslavsku nesl ve znamení kontrol. Cílem bezpečnostního opatření bylo především pozitivně ovlivnit veřejný pořádek na území města, předcházet protiprávním jednáním, zejména v rizikových lokalitách, a ta případně okamžitě řešit. Dalším cílem opatření byla i bezpečnost v silničním provozu, proto policisté kontrolovali zejména požití alkoholu nebo jiných návykových látek před jízdou.

Ve městě policisté zkontrolovali 68 osob, 17 provozoven a udělili 9 pokut, kdy se ve třech případech jednalo o přestupky držení jiné návykové látky. Policisté museli řešit i 4 jízdy pod vlivem alkoholu.

Specifickou částí opatření byla intenzivní dopravní kontrola v Mladé Boleslavi v ulici Jičínská u obchodního centra, kde bylo v neděli dopoledne kontrolováno 486 řidičů. Osm z nich usedlo za volant pod vlivem alkoholu a dva pod vlivem jiné návykové látky.

Reklama

Policisté mimo zmíněných kontrol v pátek odpoledne zasahovali v Českém ráji, kde pátrali po 82letém cizinci, který si měl při slaňování ve skalách údajně poranit nohu a neznal přesné místo, kde se nachází. Muž byl následně nalezen v pořádku.

„Touto cestou prosíme všechny návštěvníky skal, aby se při rizikových sportech pohybovali ve skupinách alespoň 2 lidí, popřípadě aby někdo znal jejich polohu, anebo byli vybaveni chytrým telefonem a mohli svou polohu sdílet.“ dodala mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This