Policejní vrtulník u Bělé pod Bezdězem kontroloval dodržování dopravních předpisů

 Policejní vrtulník u Bělé pod Bezdězem kontroloval dodržování dopravních předpisů

Zdroj: Policie ČR

Jedna z mnoha dopravně bezpečnostních akcích proběhla na Mladoboleslavsku ve čtvrtek 17. srpna, tentokrát ve spolupráci s Leteckou službou. Policisté se při ní zaměřili na nedovolené předjíždění na silnici I/38 v okolí Bělé pod Bezdězem.

Reklama

Během odpoledních hodin, konkrétně hodinu a půl, monitoroval silnici vrtulník Letecké služby PČR, který během této doby zaznamenal 6 řidičů, kteří nebezpečně předjížděli v místech, kde je to dopravním značením zakázáno. Všichni tito řidiči byli ihned zastaveni hlídkou dopravních policistů z Mladé Boleslavi a jejich přestupky byly oznámeny příslušenému správnímu orgánu k projednání, kde jim hrozí pokuta ve výši až 10 tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok.

Policisté se dopravně bezpečnostním akcím věnují pravidelně a budou v nich pokračovat i nadále. Důvodem a především cílem těchto kontrol je zvýšit bezpečnost na silnicích a dálnicích a pozitivně ovlivnit chování řidičů v silničním provozu a snížit dopravní nehodovost. Jezděte prosím ohleduplně k ostatním účastníkům silničního provozu a tak, abyste se vždy vy i ostatní vrátili bezpečně do svých domovů.

Zdroj: Policie ČR

1 Komentář

  • 1,5 provozní hodiny vrtulníku vs 6 zadržených. To je vskutku ekonomická bomba. Co takhle dron vážení policisté?

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This