Policisté se zaměřili na viditelnost chodců a cyklistů

 Policisté se zaměřili na viditelnost chodců a cyklistů

Nemotorizovaní účastníci silničního provozu často zapomínají, že pokud nebudou pro řidiče motorových vozidel viditelní, můžou se snadno sami stát účastníkem dopravní nehody.
Povinnost být vidět jim přitom ukládá zákon.
Chodci a cyklisté jsou v tomto ročním období velice rizikovou skupinou. Ve dnech 6. a 8. prosince se proto mladoboleslavští policisté primárně zaměřili na jejich kontrolu.

V rámci dopravně bezpečnostní akce policejní hlídky zastavily a zkontrolovaly celkem 37 chodců, kteří se pohybovali mimo obec za snížené viditelnosti bez reflexních prvků.

Chodci mají od února roku 2016 dle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích povinnost mít na sobě reflexní prvky, když se pohybují mimo obec za snížené viditelnosti.
Pět chodců, kteří se dopustili přestupku, policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Další sankci neuniklo ani 6 cyklistů, kteří porušili povinnost mít za snížené viditelnosti za jízdy rozsvícen světlomet s bílým světlem svítícím dopředu a zadní svítilnu se světlem červené barvy nebo přerušovaným světlem červené barvy.

Policisté všem kontrolovaným chodcům a cyklistům rozdávali reflexní pásky a vesty pro jejich lepší viditelnost a tím i bezpečnost.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This