Šéf Škody Auto odejde do vedení značky Volkswagen

 Šéf Škody Auto odejde do vedení značky Volkswagen

Thomas Schäfer / Foto: Volkswagen AG

Předseda představenstva mladoboleslavské automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer odejde k 1. červenci příštího roku do vedení značky Volkswagen. Do čela české automobilky přišel loni 3. srpna, z funkce tak odejde po téměř dvouletém působení. Mateřský koncern Volkswagen to včera oznámil po zasedání dozorčí rady. Kdo Schäfera v českém podniku nahradí, koncern nesdělil. Předseda podnikové rady automobilky Škoda Auto Jaroslav Povšík podle svých slov nehodlá do vedení společnosti pustit člověka, který bude proti Škodě Auto a bude slabý.

„K 1. červenci 2022 převezmu funkci předsedy představenstva značky Volkswagen ve Wolfsburgu. Rád bych Vás ale ujistil o jedné věci: Do té doby budu nadále s plným nasazením pracovat pro naši společnost, máme před sebou hodně výzev, uvedl dnes Schäfer v dopise zaměstnancům. Do té doby se chce plně věnovat Škodě, která podle něj za jeho působení uvede řadu nových verzí současných modelů, například další verzi modelu rodiny Enyaq iV, modernizovaný Karoq nebo fabii ve verzi Monte Carlo.

Se šéfem koncernu Volkswagen Herbertem Diessem se bude na výběru nového předsedy představenstva automobilky podílet odborový předák Jaroslav Povšík. „Nevezmeme člověka, který bude proti Škodě, a nevezmeme člověka, který bude slabý. To si pohlídám,“ řekl Povšík. Oznámení koncernu pro něj není nové, o personálních změnách ví již déle. „Pan Schäfer je dobrý předseda, férový, gentleman, dobře se mi s ním jedná. Pro něj je to kariérní postup, s vyhlídkou na ještě vyšší metu,“ uvedl Povšík.

Podle Povšíka zůstane Schäfer ve Volkswagenu na straně škodovky. „Je důležité pro Škodu mít někoho v koncernu na své straně,“ uvedl předseda. Podle něj je pravděpodobné, že do vedení české automobilky přijde někdo, kdo již v koncernu působí na jiné pozici.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This