Policisté z Bělé pod Bezdězem pomohli zachránit život kolegovi

 Policisté z Bělé pod Bezdězem pomohli zachránit život kolegovi

Foto: Policie ČR

Sobotní služba 8. června se pro policisty prap. Bc. Radka Sokolu a prap. Bc. Matěje Štejfu změnila doslova v boj o život jednoho z kolegů. Pětapadesatiletému muži, který zkolaboval v šatně, pomohli spolu s dalšími zúčastněnými zachránit život.

Reklama

Krátce před 8. hodinou ranní byli policisté Radek a Matěj z obvodního oddělení v Bělé pod Bezdězem vysláni do zařízení pro zajištění cizinců v Bělé – Jezové, kde měl v šatně, před nástupem do služby, náhle zkolabovat pětapadesátiletý kolega. Policisté byli na místě do 2 minut od doby vyslání ze strany operačního střediska.

Na místě již policistovi v bezvědomí poskytoval první pomoc pětačtyřicetiletý kolega, a to až do doby, než přijeli na místo právě policisté Radek Sokola a Matěj Štejfa. Ti si ihned po příjezdu na místo péči převzali, pokračovali v nepřímé masáži srdce a připojili i externí defibrilátor, který během celé resuscitace 2x doporučil výboj. Posléze se na místo dostavili hasiči, kteří policistům pomáhali s resuscitací, a to až do příjezdu zdravotnické záchranné služby a příletu letecké služby.

Před příjezdem ZZS se podařilo u kolegy obnovit dýchání a probral se z bezvědomí. Následně byl letecky transportován do nemocnice, kde podstoupil operaci srdce a nyní je již mimo ohrožení života.

Rychlou reakcí a poskytnutou první pomocí ze strany kolegy z Bělé – Jezové a rychlým příjezdem kolegů z OOP Bělá pod Bezdězem se podařilo u muže po kolapsu obnovit životní funkce a zachránit mu život.

Zdroj: Policie ČR

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This