Na další místa v Mladé Boleslavi přibudou neobvyklá umělecká díla

 Na další místa v Mladé Boleslavi přibudou neobvyklá umělecká díla

Foto: Zdeněk Kolín

Na další místa v Mladé Boleslavi přibudou neobvyklá umělecká díla, která ve městě od pondělí vytvářejí umělečtí kováři, kovosochaři, dřevořezbáři a streetartoví výtvarníci z několika zemí. Letošní ročník mezinárodního Metalového sympozia hostí kromě českých například umělce ze Spojených států, Bulharska nebo Argentiny. Tématem pro dřevořezbáře je letos Bedřich Smetana a jeho hudba, letos je to 200 let od skladatelova narození. Kováři pracují v areálu Střední průmyslové školy, kde mohou jejich práci celý týden od 09:00 do 17:00 tradičně přihlížet i lidé. Uvedla mluvčí města Šárka Charousková.

Reklama

Řezbáři, kteří tvoří tematické lavičky, začali s prací na Krásné louce dnes. Vedle dvou z Ukrajiny a jednoho z Česka se letos podruhé zapojí i dva studenti ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově. „Florián Bolomský a Marek Němec mají zadání vytvořit sochy andělů. Ty pak ozdobí komunikační chodbu Klaudiánovy nemocnice,“ uvedlo město na webu.

Foto: Zdeněk Kolín

Od roku 2018 je součástí sympozia i streetart. Například v parkovacím domě nemocnice letos opět tvoří street-art umělec Caer8th. „Jeho úkolem je pokračovat v započaté práci. V předchozích letech vymaloval pět pater, další patro bude věnováno tématu městské památky a příroda. Záměrem je vytvořit z parkovacího domu unikátní 360stupňový obraz, který bude nejen zdobit, ale také usnadní řidičům orientaci,“ uvedlo město na webu.

Foto: Zdeněk Kolín

Na vzniku soch a dalších děl se v minulých ročnících sympozia dosud podíleli umělci z téměř tří desítek zemí. Lidé se s nimi mohou seznámit na webu Metalová cesta.

Zdroj: ČTK

Reklama

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This