Poslední premiérou sezony mladoboleslavského divadla bude horor Drákula

 Poslední premiérou sezony mladoboleslavského divadla bude horor Drákula

Foto: mdmb.cz

Poslední premiérou sezony mladoboleslavského divadla bude inscenace Drákula podle předlohy románu Brama Stokera. Horor, který přímo pro mladoboleslavskou scénu dramatizovala Petra Halbichová, režíroval Petr Mikeska. Premiéra se uskuteční v pátek 14. června od 19:00 na velké divadelní scéně, informovala za divadlo Denisa Kábrtová.

Reklama

„Diváci se mohou těšit na skutečně žánrový horor, při kterém jim bude tuhnout krev v žilách. Atmosféru pochmurné Anglie i divoké Transylvánie pomáhá dotvořit jak industriální scéna Michala Syrového, tak dobové kostýmy Agnieszky Páté Oldak,“ uvedla Kábrtová.

Stokerův román vydaný v roce 1897 vyvolal celosvětově „upíří mánii“ a dosáhl rychle značné popularity, uvedla Kábrtová. Byl přeložen do mnoha světových jazyků, v češtině poprvé vyšel v roce 1919. „Je zde přitom trochu paradoxní, že Stoker v Transylvánii nikdy nebyl, inspiraci k přírodním scenériím čerpal na skotském pobřeží, kde také svůj slavný román dopsal,“ doplnila Kábrtová.

Roli Drákuly ztvární Petr Prokeš, v dalších rolích se představí Eva Reiterová, Svatava Hanzl Milková, Magdalena Jirounková, Lucie Matoušková nebo Ivo Theimer. Dramaturgii hry má na starosti Denisa Kábrtová.

Kromě několika červnových repríz mohou diváci horor Drákula zhlédnout také na konci srpna v kulisách hradu Kost.

Na sezonu 2024/2025 chystá Městské divadlo Mladá Boleslav pět premiér, dramaturgický plán představí po uvedení páteční premiéry.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This