Policisté z Bělé pod Bezdězem pomohli zachránit život

 Policisté z Bělé pod Bezdězem pomohli zachránit život

Úterní služba se policistům z Obvodního oddělení Bělá pod Bezdězem během několika vteřin změnila v boj o život pětačtyřicetiletého muže, který náhle zkolaboval na ulici. Muži nejprve přispěchala na pomoc kolemjdoucí žena, která se následně společně s policisty zasloužila o záchranu jeho života.

Reklama

Kolem 17. hodiny na zvonek obvodního oddělení zazvonil muž, který policistům uvedl, že na náměstí v Bělé pod Bezdězem zkolaboval muž. Policisté prap. Václav Šejnoha a prap. Radek Sokola na nic nečekali a okamžitě běželi na místo, kde se nacházel muž v bezvědomí. S sebou si vzali medivak a automatizovaný externí defibrilátor AED.

Když na místo po chvilce přiběhli, uviděli muže v bezvědomí, kterému již poskytovala první pomoc žena. Právě ona na místo přišla s mužem, který běžel k policistům pro pomoc a okamžitě započala masáž srdce. Prap. Šejnoha u muže v bezvědomí zkontroloval životní funkce a zjistil zástavu dechu, proto započal s kardiopulmonální resuscitací a prap. Sokola mezitím muži připojil přístroj AED. Přístroj po analýze výboj nedoporučil a dal pokyn k pokračování v resuscitaci. Takto policista pokračoval asi dalších 9 minut, a to až do příjezdu ZZS a převzetí muže do péče. Po příjezdu se záchranářům povedlo obnovit životní funkce 45letého muže a převezli jej do mladoboleslavské nemocnice.

Foto: PČR

Lékař zdravotnické záchranné služby závěrem konstatoval, že okamžitou reakcí a započatou resuscitací ze strany kolemjdoucí ženy a následnou nepřetržitou, téměř desetiminutovou, resuscitací ze strany policistů všichni zúčastnění zachránili muži život.

Zdroj: Policie ČR

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This