Policisté zachraňovali mladou ženu, která se pokusila o sebevraždu

 Policisté zachraňovali mladou ženu, která se pokusila o sebevraždu

Foto: PČR

Ve středu 4. listopadu se na tísňovou linku obrátila ve večerních hodinách mladá dívka z Benátek nad Jizerou, která se pokusila si sáhnout na život.

Zdravotnická záchranná služba předala informaci policii, která vyslala do ulice Ořechová hlídku složenou z policistů: praporčík Jiří Pleskot a praporčík Jana Sedláková.

Hlídka byla na místě během několika minut a dveře od bytu jim otevřela nic netušící matka již zraněné dvacetileté dcery. “Policisté vběhli do dětského pokoje, kde na zemi klečela mladá dívka pod vlivem alkoholu, obložená ručníky od krve a držela se za zápěstí, na kterých měla četné řezné rány. Na podlaze ležely také různé léky a láhve s alkoholem. Policisté okamžitě dívce poskytli i přes kladený odpor první pomoc a zastavili krvácení,” uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Do příjezdu zdravotnické záchranné služby z Lysé nad Labem se dívku snažili policisté uklidnit a zároveň poskytovali psychickou podporu i matce dívky, která byla v šoku.

Zraněnou dívku následně převezli záchranáři na chirurgické oddělení do mladoboleslavské nemocnice

Proč mladá dívka řešila svou životní situaci tak radikálním způsobem, budou v následujících dnech policie zjišťovat.

„Díky rychlému a bezprostřednímu zásahu policistů se s největší pravděpodobností podařilo zachránit to nejcennější – lidský život. Za profesionálně odvedenou práci jim patří velké poděkování,” dodala Nováková.

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This