Pracovník bezpečnostní agentury si měl od ženy za přestupek vyžádat hotovost

 Pracovník bezpečnostní agentury si měl od ženy za přestupek vyžádat hotovost

V neděli 11. dubna jsme na našem webu zveřejňovali článek, který čerpal ze svodky mladoboleslavské městské policie. Jednalo se o případ, kdy si měl pracovník bezpečnostní agentury RA od ženy, která kouřila na autobusovém nádraží vyžádat za přestupek finanční hotovost. Na naší redakci se obrátili zástupci zmíněné agentury, kteří požádali o zveřejnění jejich prohlášení k výše uvedené události, které si můžete přečíst níže.

Vyjádření bezpečnostní agentury RA:


Článek z 11. dubna:

V sobotu 10. dubna před 10. hodinou zjistil pracovník kamerového systému na autobusovém nádraží v Mladé Boleslavi ženu, která zde kouřila. K ženě se následně dostavil pracovník bezpečnostní agentury, který se ženou začal komunikovat. Poté mu žena předala finanční hotovost, kterou si měl pracovník bezpečnostní agentury strčil do kapsy a z místa odešel.

Tento poznatek byl předán hlídce s popisem osoby, která v tomto prostoru kouřila. Hlídce se tuto osobu podařilo nalézt v prostředku hromadné dopravy. Tato osoba potvrdila, že pracovník bezpečnostní agentury si vyžádal od níže jmenované finanční hotovost ve výši 500 Kč s tím, že pokud tuto částku nezaplatí, přivolá na místo policii, která uloží pokutu v minimální výši 1 000 Kč. Na základě obavy vyššího finančního postihu žena částku 500 Kč předala pracovníkovi bezpečnostní agentury. Tento částku přijal bez vystavení dokladu o přijetí finanční hotovosti. Vzhledem k uvedenému byl sepsán úřední záznam a celá věc byla předána policii ČR k dalšímu šetření,” uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This