Další dva lidé bez domova odcestovali z Mladé Boleslavi

 Další dva lidé bez domova odcestovali z Mladé Boleslavi

Foto: mb-net.cz

Ve čtvrtek se díky spolupráci městské policie, odboru bezpečnosti a prevence kriminality a azylového střediska Naděje podařilo pomoci s návratem domů dalším dvěma lidem, kteří žili v Mladé Boleslavi na ulici. Jednalo se o muže a ženu ze Slovenska, kteří se rozhodli vrátit do rodné země.

V tomto případě situaci komplikovala závislost dvojice na alkoholu. Žena bez alkoholu nedokázala vydržet ani jediný den. Bylo proto nutné je dostat do takového stavu, aby vůbec byli schopni bezpečně odcestovat. S tím pomohlo i azylové středisko Naděje, kde se dvojice mohla také umýt a dostala čistě oblečení.

Foto: mb-net.cz

Navíc cestu zdramatizoval i okamžik, kdy muž těsně před odjezdem z vlaku vyskočil, protože si na pokladně zapomněl mobilní telefon. Jeho družka tak zůstala v rozjíždějícím se vlaku sama. Městská policie proto muži pomohla a přepravila ho do následující stanice tak, aby mohl do Humenného odcestovat společně s partnerkou,” uvedla mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

Dvojice přišla do Mladé Boleslavi před 4 lety. Žena patrně kvůli problémům s alkoholem přišla o práci už před dvěma lety. Když přišel o práci i muž, skončili oba na ulici.Začali pít ještě víc, přespávali často na ulici, například v Novém parku pod jedním z keřů, a místní obyvatelé si na ně často stěžovali, dodala Charousková

Tímto způsobem se podařilo pomoci s návratem do místa trvalého bydliště již 21 lidem, kteří přebývali v boleslavských ulicích.


RK DRINK: Stodola s pozemkem uprostřed lesů na Valdštejnsku na prodej

RK DRINK Stodola na Valdštejnsku

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This