Předsedou představenstva Škody Auto bude Klaus Zellmer

 Předsedou představenstva Škody Auto bude Klaus Zellmer

Foto: Klaus Zellmer / Zdroj: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto dnes oficiálně potvrdila, že Klaus Zellmer se k 1. červenci 2022 stane předsedou představenstva značky. Nahradí dosavadního šéfa Thomase Schäfera, který převezme k 1. červenci funkci předsedy představenstva značky Volkswagen, zároveň se stane členem koncernového představenstva a bude řídit skupinu objemových značek zaměřených na vysoké prodeje. Spadá mezi ně například Volkswagen, Seat a Škoda. Automobilka to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Reklama

S odvoláním na své zdroje informaci o tom, že se stane novým šéfem Škody právě Zellmer, to v pátek uvedl německý magazín Automobilwoche. Zellmer v současnosti působí jako člen představenstva značky Volkswagen, odpovídá za oblast prodeje, marketingu a poprodejních služeb.

Absolvent studia podnikové ekonomiky Klaus Zellmer zahájil svou profesní dráhu v roce 1997 jako asistent člena představenstva ve společnosti Porsche AG. V roce 2015 byl Zellmer jmenován prezidentem a generálním ředitelem společnosti Porsche Cars North America v americké Atlantě. Od 15. září 2020 je Klaus Zellmer členem představenstva značky Volkswagen.

Schäfer se na pozici provozního ředitele již od 1. dubna 2022 věnuje operativnímu řízení značky Volkswagen. Škodu opustí na konci června. Do čela české automobilky přišel 3. srpna 2020, z funkce tak odejde téměř po dvouletém působení. V březnovém rozhovoru s deníkem Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) uvedl, že chce, aby si mateřský koncern Volkswagen vybral pro vybudování továrny na automobilové baterie Českou republiku.

Foto: Thomas Schäfer / Zdroj: Škoda Auto

„Thomas Schäfer provedl automobilku Škoda bezpečně dvěma extrémně obtížnými roky a zároveň prostřednictvím strategie Next level – Škoda strategy 2030 formuloval jasný plán do budoucnosti. Škoda Auto je nyní elektrifikovanější, digitálnější a více mezinárodní než kdy předtím,“ uvedl předseda dozorčí rady Murat Aksel.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This