Při kontrole pohybu mezi okresy odhalil služební pes u řidiče drogy

 Při kontrole pohybu mezi okresy odhalil služební pes u řidiče drogy

Foto: PČR, kontroly na hranicích okresů

V pátek 12. března kontrolovali mladoboleslavští policisté společně s příslušníkem Vojenské policie omezení pohybu osob také na hranici okresu Mladá Boleslav / Jičín.

Mezi obcemi Sobotka a Dolní Bousov neunikl silniční kontrole ani čtyřiadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia. Toho policisté ve večerních hodinách podrobili mimo jiné i orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem na látky amfetamin/metamfetamin a cannabis.

Po pozitivním orientačním testu na omamné a psychotropní látky využili mladoboleslavští policisté přítomnosti kolegy, psovoda Vojenské policie. Psovod Vojenské policie s sebou měl i dva služební psy vycvičené na vyhledávání drog a výbušnin.

Pes vycvičený na vyhledávání drog tak prohlédl osobní vozidlo i tři cestující osoby uvnitř a během chvilky pozitivně označil řidiče, který u sebe přechovával šest sáčků s bílou krystalickou látkou a jeden sáček se sušinou rostliny vykazující morfologické znaky konopí. Řidič na místě policistům přiznal, že se jedná o jeho drogy a neskrýval překvapení z důslednosti kontroly za využití služebního psa, kterou jak sám uvedl, nečekal. Přesnou specifikaci omamných a psychotropních látek potvrdí výsledek odborné expertizy,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This