Rumunští manželé se z ulic Mladé Boleslavi vrací domů

 Rumunští manželé se z ulic Mladé Boleslavi vrací domů

Minulý týden strážníci městské policie kontrolovali na ulici muže a ženu rumunské národnosti. Tito manželé přijeli do Mladé Boleslavi tak jako tisíce dalších osob za prací.

Pracovali zde v jedné pracovní agentuře, která je před dvěma týdny propustila údajně pro nadbytečnost. Ihned po propuštění museli opustit také ubytovnu, kde do této doby byli žili. Ze dne na den se ocitli na ulici a zcela bez prostředků.

Po opuštění ubytovny přebývali v altánu u Karmele. Zde je také kontrolovali městští strážníci, kteří jim doporučili přesun do střediska Naděje. Ředitel městské policie následně kontaktoval odbor bezpečnosti a prevence kriminality magistrátu s tím, že tito lidé mají zájem o pomoc města s návratem do Rumunska.

Strážníci manželům věnovali peníze na nákup potravin

Již na první pohled bylo strážníkům jasné, že se nejedná o klasické bezdomovce. Tito lidé byli slušní, čistě oblečení a měli u sebe kufry, v nichž měli své osobní věci. Vzhledem k tomu, že byli zcela bez prostředků, strážníci ve službě se složili a dali jim peníze na nákup potravin v nedalekém obchodě. Několikrát v průběhu noci jim také přinesli teplý čaj. Později se podařilo vyjednat umístění manželů ve středisku Naděje.

Rumunská ambasáda sama zajistila odvoz

Pracovnice odboru bezpečnosti a prevence kriminality zkontaktovala rumunskou ambasádu a dojednala s konzulem pomoc při zajištění návratu těchto občanů Rumunska domů. I když odbor již zajišťoval přesun manželského páru do Prahy, nečekaně rumunská ambasáda sama zajistila odvoz těchto občanů z Mladé Boleslavi a dále převzala starost o jejich cestu do vlasti.

Letos město pomohlo s návratem již 9 lidem

Jeho odbor ve spolupráci s městskou policií a dalšími organizacemi začal zajišťovat návrat lidí na ulici v Mladé Boleslavi do jejich domovů v minulém roce. V roce 2020 se tak podařilo zajistit návrat devíti osob, které si to přály, domů, ať již v naší republice či v zahraničí. Dalších devět lidí se podařilo zachránit z ulice od začátku tohoto roku.

Zdroj: mb-net.cz

1 Komentář

  • Kdyby městská policie věděla jaké prachy na takových to lidech agentury které je tady přivezou vydělávají tak by určitě hleděli,a nese skládali na ně,v první řadě je třeba udělat pořádek s agenturami,ane se starat o lidi které oni zneužívají,špatně zákony,špatná legislativa

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This