Priority Policie ČR za nouzového stavu

 Priority Policie ČR za nouzového stavu

Zdroj: Policie ČR

Policie hlídá omezení lidského kontaktu

Policisté dostali doporučení, aby minimalizovali kontakt s občany při řešení každodenní agendy, jako jsou silniční kontroly nebo prověřování společensky málo nebezpečných přestupků.
Především budou kontrolovat omezení mezilidského kontaktu.
Nechce ale působit represivně a kohokoli trestat. Pouze jde o zabránění rizikových situací pojících se ke shromažďování osob.
„Tímto stanoviskem Policie ČR v žádném případě nerezignuje na své úkoly vyplývající ze zákona, pouze tím reagujeme na aktuální situaci, která v ČR panuje,“ uvedla mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Lucie Nováková.
Policie tak bude stále plnit své úkoly, bude pokračovat v dohledu nad veřejným pořádkem, bezpečností a plynulostí silničního provozu. Rovněž nedojde k ohrožení vyšetřování trestních věcí.
Minimalizace fyzického kontaktu policistů s občany je jedním z mnoha preventivních opatření, kterým se snažíme přispět k zamezení šíření infekčního onemocnění COVID-19,sdělila Nováková.

Trestné činy jsou s vyšší trestní sazbou

Policisté a kriminalisté zároveň zohledňují skutečnost, že spáchání určitých trestných činů v době nouzového stavu země podmiňuje použití vyšší trestní sazby.
„Naší prioritou zůstává dohlížení nad vnitřní bezpečností země a v žádném případě nehrozí, že by bylo jakkoliv ohroženo vyšetřování již oznámených či budoucích trestných činů. Snížení frekvence kontaktů mezi policisty a občany nepovažujeme za ohrožení bezpečnosti země a apelujeme na osobní odpovědnost všech obyvatel, protože jen tak můžeme být tam, kde nás je nyní nejvíce třeba,“ uvedla Nováková.
Policie rovněž žádá veřejnost, aby policejní služebny navštěvovala pouze ve věcech, které nesnesou odkladu.
Místní nebo obvodní oddělení mají veřejně uvedené telefonické kontakty, pomocí kterých je možné se s policií spojit.

Zrušení úředních hodin na odboru pro zbraně

Od 16. března 2020 se pro veřejnost ruší úřední hodiny na všech kontaktních místech pracovišť odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál v rámci Středočeského kraje. Pro případy nutnosti jsou od pondělí 16. 3. 2020 –  8:00 hodin zřízeny následující infolinky na jednotlivá pracoviště:
Mělník (pro okres Mělník, Mladá Boleslav) – 702 129 873
Důvodem všech opatření je minimalizování fyzických kontaktů a snížení rizika šíření koronaviru.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This